Meta, Threads logosunun anlamını açıkladı – Teknoloji

Meta, Threads logosunun anlamını açıkladı – Teknoloji

Meta’nın Threads uygulamasının logosu, teknoloji dünyasında büyük bir ilgi odağı haline geldi. Logonun basit tasarımı, dikey bir çizginin bir daireyi kesmesiyle oluşuyor.

Logo, ilk bakışta “@” sembolüne benzese de tam olarak onu temsil etmiyor. Instagram’ın sans-serif yazı tipiyle modern ve şık bir görünüm kazanan logonun, kullanıcının adını ve bireysel bağımsızlığını temsil eden klasik İnternet sembolü “@”den türetilmiş olduğu belirtiliyor.

Threads logosu, bir ileti dizisi başladığında oluşan sürekli döngüyü yansıtan kesintisiz bir çizgi olarak yorumlanıyor. Bu nedenle logo, Threads başladığında sürekli olarak devam eden bir döngüyü simgeliyor.

Logonun tasarımı, Tamil alfabesinden ilham alınarak oluşturulmuş. Tamil alfabesi, Hindistan ve Sri Lanka’da konuşulan Tamil dilini yazmak için kullanılan bir yazı sistemidir. Threads logosu, Tamilce harf olan “ம” (ma) harfine dayanıyor. Bu harf, içinden dikey bir çizgi geçen bir daire şeklinde ve Threads logosuna benzerlik gösteriyor.

Threads logosu, “ma” harfinin basitleştirilmiş bir versiyonunu temsil ederek temiz ve modern bir görünüm sunuyor.

Logo hakkında Instagram başkanı Adam Mosseri ise şunları söyledi:

“Threads logosu, Instagram Sans’ta, birinin kullanıcı adını emsil eden “@” sembolünden esinlenerek tasarlandı. Tasarımı Ryan O’Rourke ve Jez Burrows tarafından yapıldı. Threads başladığında uygulamada görülen döngüden esinlenerek, tek bir kesintisiz çizgidir.

Haber Kaynağı ulusal24.com

Bir Cevap Yazın