Otomobilde en fazla değer kaybettiren renkler belli oldu! – Teknoloji

Otomobilde en fazla değer kaybettiren renkler belli oldu! – Teknoloji

Otomotiv gazetecisi Emre Özpeynirci, sosyal medya hesabında ABD’de 1.3 milyondan fazla üç yaşındaki ikinci el araç üzerinde yapılan bir araştırmanın sonuçlarını paylaştı.

Yayınlanan sonuçlara göre, altın renk araçlar yüzde 25.9 ile en fazla değer kaybettiren renk olarak belirlendi. Ardından sırasıyla yüzde 24 ve yüzde 23.9 ile kahverengi ve siyah renkler takip etti.

Öte yandan, sarı renk ise yüzde 13.5’le en az değer kaybettiren renk oldu. Sarı rengi yüzde 17.8’le bej renk, yüzde 18.4’le de turuncu renk takip etti.

Özpeynirci “İlginç bir araştırma…. Otomobilde hangi renk daha fazla değer kaybettiriyor. iseecars tarafından ABD’de 1.3 milyondan fazla 3 yaşındaki 2.el araç üzerinden yapılan araştırmaya göre, değer kaybı açısından en iyi ve en kötü araç renkleri belirlenmiş. 3 yılın sonunda ortalama bir araç değerinin yüzde 22,5’ini kaybederken, sarı renkli araçlar yalnızca yüzde 13,5’ini, bej yüzde 17,8’ini, turuncu ise yüzde 18,4’ünü kaybediyormuş. Bununla birlikte, altın, kahverengi ve siyah renkteki araçlar ise 3 yılın sonunda en fazla değer kaybını yaşıyorlar. Türkiye için sorun yok, zaten hepsi ya siyah ya gri, en fazla beyaz” ifadelerini kullandı. 


—-advertisement—

loading…

Haber Kaynağı www.aykiri.com.tr

Haber Kaynağı ulusal24.com

Bir Cevap Yazın