Samsung 2 milyon 733 bin TL’lik TV satışa sundu – Teknoloji

Samsung 2 milyon 733 bin TL’lik TV satışa sundu – Teknoloji

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, yeni ürünü olan 89 inçlik MicroLED TV modelini MNA89MS1BACXKR model numarasıyla Güney Kore pazarında satışa sunmuş durumda. Bu ultra üst düzey TV, 130 milyon won (yaklaşık 100 bin dolar veya 2 milyon 733 bin 299 TL) fiyat etiketiyle müşterilerin beğenisine sunuluyor.

Samsung Electronics Kore Başkan Yardımcısı Taehwan Hwang, MicroLED serisinin boyutlarına yenilerini ekleyerek tüketicilere daha geniş seçenekler sunacaklarını ve aynı zamanda yeni nesil ekran teknolojilerinde liderliği ele geçireceklerini açıkladı. Şu anki modelin yanı sıra, MicroLED serisi 76, 101 ve 114 inç boyutlarında farklı seçenekler sunacak.

Samsung’un 89 inçlik MicroLED TV’si inorganik kendinden ışıklı teknolojiyle donatılmış olup uzun ömürlülük, verimlilik, hız ve güvenilirlik açısından bir dizi avantaj sunuyor. TV, 20 milyondan fazla mikro LED çip, HDR10 desteği, HDR10+ teknolojisi ve 2000nit parlaklık gibi gelişmiş özelliklere sahip. Aynı zamanda, güçlü bir Micro AI işlemcisiyle desteklenerek akıllı işlevselliği artırıyor.

Ses kalitesi de göz ardı edilmemiş; TV Dolby Atmos destekli 6.2.2CH hoparlörler ve 100W ses, OTS Pro ses ve görüntü izleme teknolojisiyle donatılmış. Ayrıca, Akıllı Ses Kontrolü AVA teknolojisi sayesinde çevredeki ses ortamına uyum sağlayarak sesi netleştiriyor ve TV ile sesin uyumlu bir şekilde duyulmasını sağlıyor.


Haber Kaynağı www.aykiri.com.tr

Haber Kaynağı ulusal24.com

Bir Cevap Yazın