TikTok’tan Twitter ve Meta’ya karşı yeni hamle! – Teknoloji

TikTok’tan Twitter ve Meta’ya karşı yeni hamle! – Teknoloji

Sosyal medya platformlarında son dönemde hareketli günler yaşanıyor. Twitter’ın eleştiriler aldığı bir dönemde, META, Threads adlı uygulamasını kullanıma sunarak dikkat çekmişti. Ayrıca, Twitter’ın sahibi olan Elon Musk da platformda önemli değişiklikler yaparak gündeme gelmişti. Musk, “Mavi kuş” olarak bilinen simgeyi kaldırarak yerine “X” harfinin yer aldığı yeni bir logo eklemişti.

Tüm bu gelişmelerin ardından TikTok da harekete geçti ve platformda metin paylaşımına olanak tanıdı. Artık kullanıcılar, videoların yanı sıra metin de paylaşabilecekler. Ayrıca, ses, konum ve düetlerle gönderilere cevap verme imkanı da sunuluyor.

TikTok’tan konuyla ilgili yapılan açıklamada, “Bu yeni özellikler sayesinde metin gönderileri herhangi bir video veya fotoğraf gönderisi kadar etkileşim alacak ve dinamik kalacak” denildi.

Geçtiğimiz ay TikTok, müzik akışı hizmetini başlatarak Spotify ve Apple Music gibi uygulamalara rakip olmuştu. Bu hamlenin, Elon Musk’ın Twitter logosunu değiştirmesinin ardından gelmesi dikkat çekici. Twitter hesabının açıklama bölümüne “X.com” yazan Musk, “X.com” adresinin artık “twitter.com”a yönlendirildiğini duyurmuştu.

Elon Musk, aynı zamanda SpaceX ve Tesla’nın da sahibi olarak biliniyor. Twitter’ı ekim ayında satın almasının ardından platformda radikal değişikliklere imza atmıştı.


Haber Kaynağı www.aykiri.com.tr

Haber Kaynağı ulusal24.com

Bir Cevap Yazın