Tesla’nın yeni modeli Cybertruck satışa çıkıyor – Teknoloji

Tesla’nın yeni modeli Cybertruck satışa çıkıyor – Teknoloji

Dört yıl önce tanıtımı yapılan Tesla’nın ilk elektrikli pick-up modeli olan Cybertruck satışa sunuluyor. Cybertruck, paslanmaz çelik gövdesi ve keskin tasarımıyla dikkat çekiyor. Perşembe günü satışa sunulacak olan Cybertruck’ın fiyatının 60 bin 990 dolar civarında olması planlanıyor.

Önümüzdeki yıl satışa sunulacak olan ve Cybertruck’ın daha performanslı versiyonu olan “Cyberbeast”ın ise 80 ila 100 bin dolar bandında olması bekleniyor.

Cybertruck 6 kişilik kabine, 2,8 metreküp bagaj hacmine, 17 inçlik dokunmatik bir ekrana, otonom sürüş sistemine, aracın kendisini şarj etmesine yarayan güneş paneline, hava süspansiyonuna, zırhlı camlara ve Tesla’nın diğer modellerinde de bulunan birçok özelliğe de sahip.

3 VERSİYONU BULUNUYOR

Cybertruck, üç farklı versiyona sahip: Tek motorlu arkadan çekişli, çift motorlu dört çekerli ve üç motorlu dört çekerli. Tek motorlu versiyonun 0’dan – saatte 100 kilometre hıza 6,5 saniyede ulaştığı, 400 km menzile ve 3,4 ton çekme kapasitesine sahip olduğu belirtiliyor.

Çift motorlu versiyonun ise 0’dan – saatte 100 kilometre hıza 4,5 saniyede ulaştığı, 480 km menzile ve 4,5 ton çekme kapasitesine sahip olduğu söyleniyor.

Üç motorlu versiyonun ise 2,9 saniyede 0-100 km/s hız yaptığı, 800 km menzile ve 6,3 ton çekme kapasitesine sahip olduğu iddia ediliyor.


Haber Kaynağı www.aykiri.com.tr

Haber Kaynağı ulusal24.com

Bir Cevap Yazın