Twitter’da bir dönem resmen sona erdi: “Mavi tikler kaldırıldı.”

Twitter’da bir dönem resmen sona erdi: “Mavi tikler kaldırıldı.”

Twitter’da, kullanıcının hesap adının yanında gösterilen doğrulama işareti mavi tik 2009 yılında kullanılmaya başlamıştı. Tesla ve SpaceX’in de sahibi Elon Musk, BBC’ye, mavi tikli hesapların tamamen kaldırılacağını açıklamıştı.

TAMAMI KALDIRILDI

The New York Times dahil bazı hesaplar, ücretli doğrulama için kaydolmayacağını açıklamasının ardından “doğrulanmış” mavi tik onayını kaybetmişti. Sosyal  medya platformu, Twitter Blue için 8 ABD Doları ücret ödemeyen eski hesaplardan T24 dahil, doğrulanmış onay işaretlerinin tümünü kaldırdı.

MAVİ TİK NEDİR?

Mavi tik, Twitter gibi sosyal medya platformlarında kullanıcı hesaplarının doğrulanmış olduğunu belirten bir onay işaretidir. Bu işaret, hesabın gerçek ve resmi bir kişi, kuruluş veya markaya ait olduğunu teyit eder. Mavi tik, genellikle ünlüler, kamu figürleri, markalar, gazeteciler ve diğer tanınmış hesaplar gibi doğruluğu doğrulanabilir hesaplar için kullanılır.

Mavi tik, kullanıcı hesaplarının sahte hesaplarla karıştırılmasını önlemek, güvenilirlik ve hesap kimliğini doğrulamak amacıyla kullanılır. Doğrulama süreci, platform tarafından belirlenen belirli kriterlere ve doğrulama politikalarına tabidir ve kullanıcıların hesaplarını doğrulatma başvurusu yapmaları gerekmektedir. Mavi tik, hesap adının yanında küçük bir mavi onay işareti olarak görüntülenir ve hesabın doğrulandığına dair bir güvence sağlar. Ancak, mavi tik sahibinin platform politikalarına uymadığı durumlarda veya doğrulama şartlarına devam etmediği durumlarda kaldırılabilir.

Haber Kaynağı www.aykiri.com.tr

Haber Kaynağı ulusal24.com

Bir Cevap Yazın