WhatsApp’tan yeni tasarım: Emoji klavyesi değişiyor – Teknoloji

WhatsApp’tan yeni tasarım: Emoji klavyesi değişiyor – Teknoloji

WhatsApp, dünyanın en popüler anlık mesajlaşma uygulamalarından biridir ancak uygulamanın emoji klavyesi yıllardır aynı kalmıştı ve oldukça ilkel bir görünüme sahipti. Fakat son haberlere göre, bu durum yakın bir gelecekte değişecek gibi görünüyor.

WebTekno’nun haberine göre, WhatsApp’ın 2.23.9.2 kodlu Android beta sürümü, emoji klavyesinin nasıl görüneceğini gösterdi. Yeni tasarım, eski tasarıma kıyasla daha modern bir görünüm sunuyor ancak temel yapı ve işlevsellik aynı kalacak.

Bu gelişme, WhatsApp kullanıcıları tarafından heyecanla bekleniyor ve uygulamanın daha da kullanıcı dostu bir arayüze sahip olacağına dair umutları arttırıyor.

WhatsApp’ın emoji klavyesi şöyle gözükecek:

WhatsApp’ın mevcut sürümlerinde, üst kısımda emoji kategorilerini, alt kısımda ise GIF veya çıkartmalar için seçenekler görürüz. Yeni düzende bu görünüm değişecek gibi görünüyor. Klavyenin üst kısmında arama ve diğer seçenekler, alt kısımda ise emojiler yer alacak. Emoji kategorileri alt kısma taşınabilir veya tamamen kaldırılabilir gibi görünüyor.

WhatsApp’ın yeniden tasarlanan emoji klavyesinin kullanıcılara ne zaman ulaşacağı belli değil. Ayrıca bu güncellemenin normal klavye tasarımı üzerinde etkili olup olmayacağı da şimdilik bilinmiyor. 

Haber Kaynağı ulusal24.com

Bir Cevap Yazın