Twitter’dan devrim gibi karar: “Beğendiğiniz ya da paylaştığınız bir tweet yalan çıkarsa bildirim gönderilecek” – Teknoloji

Twitter’dan devrim gibi karar: “Beğendiğiniz ya da paylaştığınız bir tweet yalan çıkarsa bildirim gönderilecek” – Teknoloji

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya uygulamalarından Twitter’da paylaşılan her bilgi kesin ve doğru olmayabiliyor. Yalan niteliği taşıyan veya yanlış anlaşılan paylaşımlarla çoğu kişi zaman zaman etkileşimde bulunabiliyor.

‘Topluluk Notları’ adıyla yayınlanan yeni özellikle birlikte bazı tartışmalı tweetlerin altına, paylaşımı doğrulayan veya paylaşımın bağlamını açıklayan notlar eklenmişti.

WebTekno’nun aktardığına göre Twitter, bu özelliği daha kullanışlı yapacak bir yeniliği daha yayınladı: “Bugünden itibaren, yanıtladığınız, beğendiğiniz veya retweetlediğiniz bir Tweet’te bir Topluluk Notu görünmeye başlarsa uyarı alacaksınız. Bu, insanlara başka türlü kaçırabilecekleri ekstra bağlamı sağlamaya yardımcı olacak.”

Yeni özellik sayesinde yalan veya yanlış bilgi içeren bilgilere sahip tweetlerle daha önce bulunduğunuz etkileşimleri kaldırmak için bir fırsata sahip olabileceksiniz. Bu sayede bu bilgiler hem sizin profilinizde yer almayacak hem de bilgilerin yayılımı azalacak.

Twitter topluluk notları nedir?

Twitter Topluluk Notları, kullanıcıları yanıltabilecek ifadeler içeren tweetlere bağlam eklenmesini sağlıyor. Notlar, tweetlerin altında ayrı bir kutucuk içerisinde gösteriliyor. Tabii bu kutucuğun görünmesi tek bir kaynağa bağlı olmuyor.

—-advertisement—

loading…

Haber Kaynağı www.aykiri.com.tr

Haber Kaynağı ulusal24.com

Bir Cevap Yazın