Twitter’ın rakibi Threads erişime açıldı! – Teknoloji

Twitter’ın rakibi Threads erişime açıldı! – Teknoloji

Facebook’un sahibi Meta’nın, Twitter’a rakip olarak geliştirdiği Threads platformu, 6 Temmuz’da kullanıma açılması planlanırken, bugün erken erişime açıldı ancak sadece birkaç saatliğine bazı kurum ve kişiler tarafından kullanıldı.

Netflix, Instagram ve girişimci Gary Vee gibi isimler, platformun erken erişimini deneyimleyenler arasındaydı. Ancak bu profiller birkaç saat sonra tekrar çevrimdışı hale getirildi.

Meta CEO’su Mark Zuckerberg, Threads’teki ilk paylaşımı yaparak, “Hadi şunu yapalım. Threads’e hoş geldiniz” ifadelerini kullandı. Zuckerberg’in Threads’te 2 bin takipçisi bulunurken, Instagram’ın CEO’su Adam Mosseri’nin ise 2 bin 500 takipçisi olduğu görüldü. Bu da birkaç bin kişinin uygulamayı test etmek için erken erişim imkanı bulduğunu gösteriyor.

Threads, sosyal paylaşım sitesi Facebook’un sahibi olan Meta tarafından Twitter’a rakip olarak geliştirilmiş bir platform. Instagram’la bağlantılı olarak çalışacak olan Threads, Apple App Store’da da yerini almıştı. Uygulamanın ekran görüntüleri, Twitter’a benzer bir arayüzü olduğunu gösteriyordu. Meta, platformu “metin tabanlı sohbet uygulaması” olarak tanıttı.

Threads, kullanıcıların bugünün önemli konularından yarının gündemine kadar her şeyi tartışabilecekleri bir topluluk oluşturmayı hedefliyor. Uygulama, Meta’nın diğer uygulamaları gibi kullanıcıların telefonlarında birçok veriye erişebilecek. Bu veriler arasında konum, satın alınan ürünler ve internet geçmişi gibi bilgiler de yer almakta.


Haber Kaynağı www.aykiri.com.tr

Haber Kaynağı ulusal24.com

Bir Cevap Yazın