Apple’ın yol haritası belli oldu, iPhone 18’in özellikleri ortaya çıktı – Teknoloji

Apple’ın yol haritası belli oldu, iPhone 18’in özellikleri ortaya çıktı – Teknoloji

Amerikan teknoloji devi Apple, her yıl yenisini tanıttığı iPhone cihazlarını değiştirmeye devam ediyor. Peki, 2027 yılında iPhone nasıl görünecek?

Apple’ın akıllı telefonunun bundan birkaç ay sonra nasıl görüneceğine dair çok sayıda ipucuna zaten sahip olsak da, DSCC analistleri Apple’ın bundan sonra tanıtacağı teknolojiler de dahil olmak üzere önümüzdeki yılların iPhone yol haritasını ortaya koyan bir makale yayınladı.

EKRAN ALTI SENSÖRLER

Chip’te detaylarına yer verilen makalede Ross Young, Apple’ın iPhone 14 Pro için yeni delik + hap tasarımını planladığını ve normal modelin aynı çentik tasarımına bağlı kalacağını söyleyen ilk kişi olduğu da yazıyor. Şimdiyse, Apple’ın 2027 yılına kadar neler planladığını ortaya koymuş durumda. Görünüşe bakılırsa şirket, gelecekte tüm modeller için ekran altı sensörler, Always-On display ve ProMotion gibi Pro özellikleri üzerine çalışıyor.

Apple’ın planları ertelenmezse, gelecekteki iPhone Pro modelleri şunlarla karşımıza çıkacak:

2024: Hap şeklinde ekran kesiği
2025: Panel altı Face ID + delik
2026: Panel altı Face ID + delik
2027: Panel altı Face ID + panel altı kamera

Eğer bu yol haritası doğru çıkarsa, üzerinde herhangi bir delik bulunmayan ilk iPhone Pro modelini 2027 yılında göreceğiz. Başka bir deyişle iPhone 18 Pro ile – eğer Apple isim trendini sürdürürse – nihayet tüm sensörleri ekranın arkasına gizlenmiş tam ekran bir iPhone’a sahip olacağız.

Haber Kaynağı ulusal24.com

Bir Cevap Yazın