Diablo IV, Blizzard tarihindeki en hızlı satan oyun oldu – Teknoloji

Diablo IV, Blizzard tarihindeki en hızlı satan oyun oldu – Teknoloji

Bu yılın en heyecanla beklenen oyunlarından biri olan Blizzard’ın yeni oyunu Diablo IV, resmi olarak salı günü (6 Haziran) piyasaya sürüldü. Önceden ön sipariş veren pek çok oyuncu içinse heyecan dolu bir süreç başlamıştı.

Ön sipariş veren oyuncular, oyunu 1 Haziran’da oynamaya başladılar. Bu süre zarfında toplamda 93 milyon saatten fazla oyun süresi kaydedildiği duyuruldu.

Oyunda küçük bazı sorunlar yaşansa da Blizzard ekibi, hızla düzeltmeler yaparak oyun deneyimini geliştirdi. Hem konsol platformunda hem de PC’de satışların rekor seviyede olduğu belirtiliyor. Ancak, satış rakamlarına dair spesifik bir bilgi paylaşılmadı.

Diablo IV, platformlar arası oynanabilirlik ve çapraz ilerleme desteği sunmasıyla da dikkat çekiyor. Oyuncular, farklı platformlarda arkadaşlarıyla birlikte oynamanın keyfini çıkarabiliyor ve ilerlemelerini diğer cihazlarda sürdürebiliyor.

Diablo serisinin yeni oyunu olan Diablo IV, karanlık ve zorlu dünyasıyla oyuncuları büyülemeye devam ediyor. Oyunseverlerin uzun bir bekleyişin ardından heyecanla oynamaya başladığı Diablo IV, başarılı grafikleri, sürükleyici hikayesi ve geniş oyun dünyasıyla oyunseverlere unutulmaz bir deneyim sunmayı hedefliyor.


Haber Kaynağı www.aykiri.com.tr

Haber Kaynağı ulusal24.com

Bir Cevap Yazın