Netflix’te şifre paylaşımı kalktı, son 4.5 yılın rekoru kırıldı – Teknoloji

Netflix’te şifre paylaşımı kalktı, son 4.5 yılın rekoru kırıldı – Teknoloji

Netflix şifre paylaşımına yönelik baskısını ABD ve 100’den fazla ülkeyi kapsayacak şekilde genişletti. Kullanıcıların hesaplarını evlerinin dışında kullanmak istiyorsa ücret ödemeleri gerektiğini duyurdu. Ancak bu hamlenin, dijital yayın platformuna zarar vereceğini savunanlar ise büyük oranda yanıldı.

SON 4.5 YILIN EN YÜKSEK ORTALAMASI

Oksijen’in Business Insider’dan aktardığı habere göre, ABD’de şifre paylaşımının yasaklanmasının ardından 4 gün içinde günlük 73 bin yeni abone kaydedildiği gözlemlendi. Bu rakam, önceki 60 günlük ortalama üzerine yüzde 102’lik bir artışa denk geliyor. İlerleyen 2 gün içinde ise günlük 100 bin yeni abone ortalaması yakalandı. Bu da son 4.5 yılın en yüksek ortalamasına denk geliyor.

ÜYELİK COVİD DÖNEMİNE KIYASLA DAHA DA ARTTI

Analiz şirketi Antenna, 4 günlük artışın son 4.5 yılın rekoru olduğunu açıkladı. Ayrıca, kayıtların yanı sıra iptal sayısının da arttığını belirtti. Antenna’ya göre, kayıtların iptallere oranı, önceki 60 günlük döneme kıyasla yüzde 25.6 artış gösterdi.

Antenna, bu ilk verilerin, Covid-19 kısıtlamalarının başladığı ve insanların evlerine kapanmaya başladığı Mart ve Nisan 2020’de toplanan abone sayısından daha fazla olduğunu belirtti.


—-advertisement—

loading…

Haber Kaynağı www.aykiri.com.tr

Haber Kaynağı ulusal24.com

Bir Cevap Yazın