Dünyanın en çok satılan konsolu Nintendo Switch’in yeni modeli geliyor – Teknoloji

Dünyanın en çok satılan konsolu Nintendo Switch’in yeni modeli geliyor – Teknoloji

Yeni edinilen bilgilere göre, Nintendo Switch’in halefi henüz resmi olarak açıklanmamış olsa da, 2024’ün ilk birkaç ayında piyasaya sürülmesi giderek daha olası görünüyor.

Çinli üretici PixArt, Wii ve Wii U gibi önceki Nintendo ev konsolları için parçalar sağlayan bir şirketin mali raporunda yer alan bilgiler konsolun 2024’ün başlarında çıkma olasılığını daha da arttırdı. PixArt’ın raporu yeni Nintendo Switch’ten doğrudan bahsetmese de, yıllardır yeni bir sistem çıkarmayan tek Japon şirketi oldukları ve Sony’yi tamamen dışladıkları düşünüldüğünde, bu açıklamanın henüz tanıtılmamış olan yeni konsolla ilgili olduğu düşünülüyor.

Bu, Çinli bir şirketin yeni Nintendo Switch için 2024’ün başlarında bir çıkış tarihi ima ettiği ilk sefer değil. Önceki raporlarda bir metal kasa üreticisi olan Hongzhun, Nintendo’nun 2024’ün ilk çeyreğinde yeni bir konsol çıkarmayı planlaması nedeniyle yılın ikinci yarısında satışlarda artış beklediklerini açıklamıştı.

Nintendo, önceki açıklamalarında Nintendo Switch’in halefi hakkında çok fazla detay vermemişti. Başkan Shuntaro Furukawa, mevcut mali yılın 31 Mart 2024’te sona ereceğini belirterek yeni bir donanımın bu tarihten önce piyasaya sürülmeyeceğini söylemişti. Ancak bazı geliştiricilerin elinde zaten yeni konsol devkitlerinin olduğu düşünüldüğünde, yeni konsolla ilgili daha fazla bilgi yakın gelecekte bekleniyor.


Haber Kaynağı www.aykiri.com.tr

Haber Kaynağı ulusal24.com

Bir Cevap Yazın