Elon Musk, Twitter’a gelecek 3 yeni özelliği açıkladı – Teknoloji

Elon Musk, Twitter’a gelecek 3 yeni özelliği açıkladı – Teknoloji

Elon Musk, yaptığı açıklamada, yakın bir zamanda Twitter’ın sesli ve görüntülü aramalara ve şifreli mesajlaşmaya izin vereceğini duyurdu.

Geçtiğimiz yıl “Twitter 2.0 The Everything App” planlarını duyuran Musk, platformda uzun biçimli tweet’ler, şifreli doğrudan mesajlar ve ödemeler gibi özelliklerin yer alacağını belirtmişti.

Musk, platforma gelecek olan arama ve şifreli mesajlaşma gibi yeni özelliklerle ilgili detayları açıkladı ve şu ifadeleri kullandı: “Yakın bir zamanda platformdaki herhangi biriyle telefon numaranızı vermeden sesli ve görüntülü sohbet edebileceksiniz, böylece dünyanın herhangi bir yerindeki insanlarla konuşabilirsiniz.”

Musk, şifreli doğrudan mesajların bir sürümünün Twitter’da Çarşamba gününden itibaren kullanılabileceğini söyledi ancak aramaların şifreli olup olmayacağı konusunda bir açıklama yapmadı.

Bu hafta Twitter, uzun zamandır kullanılmayan hesapları silmek ve arşivlemek için bir temizlik süreci başlatacağını açıklamıştı.

Etkin olmayan hesapları temizleyeceklerini belirten Musk, “Bu nedenle takipçi sayınızda düşüş yaşayabilirsiniz” dedi.

Twitter’ın politikasına göre, kullanıcılar hesaplarının aktifliğini korumak için en az 30 günde bir giriş yapmak zorundadırlar.


Haber Kaynağı www.aykiri.com.tr

Haber Kaynağı ulusal24.com

Bir Cevap Yazın