Elon Musk, Twitter’ın logosunu değiştiriyor: Yakında tüm kuşlara veda ediyoruz! – Teknoloji

Elon Musk, Twitter’ın logosunu değiştiriyor: Yakında tüm kuşlara veda ediyoruz! – Teknoloji

Twitter’ı satın aldıktan sonra çalışanların büyük bir kısmını işten çıkaran ve ücretsiz kullanıcılarına kısıtlamalar getiren Elon Musk, yine dikkat çeken bir harekete imza attı. Sabaha karşı attığı bir mesajla Twitter’ın logosunu değiştirmeyi gündemine aldığını duyurdu.

Dünyanın en zengin insanlarından biri olan Musk, “Yakında Twitter markasına veda edeceğiz ve kademeli olarak da bütün kuşlara” şeklinde ilginç bir yorumda bulundu. Ancak bu konuyla ilgili olarak başka bir detay vermedi. Twitter yetkilileri de henüz resmi bir açıklama yapmadılar.

Twitter’ın logosu, mavi kuşuyla dünya genelinde oldukça tanınan bir simge haline gelmiştir. Ancak Elon Musk, Nisan ayında platformun logosunu değiştirerek Dogecoin’in simgesi olan Shiba Inu türü köpeği kullanmıştı.

“TÜM KUŞLARA VEDA EDECEĞİZ”

Twitter’ın logosunu değiştirmek istediğini belirten Elon Musk, “Ve yakında twitter markasına ve yavaş yavaş tüm kuşlara veda edeceğiz” paylaşımında bulundu.

YENİ LOGOYU PAYLAŞTI

Musk, “Bu gece yeterince X logosu paylaşılırsa, yarın yayına girmesini sağlayacağız” sözlerini paylaşımına ekledi. 

Titreyen bir “X” resmi paylaşan Musk, daha sonra Twitter sesli sohbet odasında “Logo değişimi olacak mı?” sorusuna “Evet. Uzun zaman önce yapılmalıydı” yanıtını verdi.

Twitter, logo değişikliğine ilişkin henüz bir açıklamada bulunmadı. 

 


Haber Kaynağı www.aykiri.com.tr

Haber Kaynağı ulusal24.com

Bir Cevap Yazın