Google Chrome, iPhone kullanıcılarına Safari’yi unutturacak 4 yeni özelliği duyurdu – Teknoloji

Google Chrome, iPhone kullanıcılarına Safari’yi unutturacak 4 yeni özelliği duyurdu – Teknoloji

ABD merkezli teknoloji devi Google, Chrome’un iOS sürümü için bir güncelleme yayınladı. Bu güncelleme, kullanıcılara dört önemli özelliği sunarak Apple ekosistemindeki varsayılan internet tarayıcısı Safari’yi unutma potansiyeline sahip.

Google, bu yeni özelliklerin daha çok yapay zeka odaklı olduğunu belirtiyor. Bu da kullanıcıların daha akıllı ve kişiselleştirilmiş bir internet deneyimi yaşamasına yardımcı olacak demektir. Yapay zeka teknolojisi sayesinde Chrome, kullanıcı tercihlerini daha iyi anlayabilir ve buna göre önerilerde bulunabilir.

TAKVİM VE HARİTALARDA İYİLEŞTİRME YAPILDI

Ayrıca, Chrome güncellemesiyle birlikte Takvim ve Haritalar gibi diğer Google uygulamalarında da iyileştirmeler yapıldı. Bu da kullanıcıların daha entegre bir deneyim yaşamasını sağlayacak ve günlük işlerini daha kolay bir şekilde halledebilecekleri anlamına geliyor.

YAPAY ZEKADAN YARDIM ALINACAK

Google Chrome’un iOS sürümündeki yeni özelliklerden ilki, yapay zekâdan güç alıyor. iPhone sahipleri Chrome kullanırken bir adrese denk geldikleri zaman, adresin üzerine basılı tutmaları halinde yapay zekâyı tetikleyecekler. Yapay zekâ, adresi otomatik olarak algılayacak ve küçük bir harita ekranı açacak. Bu özellik sayesinde bir adresi görmek isteyen kullanıcının Google Chrome’dan Haritalar uygulamasına manuel olarak geçiş yapmasına gerek kalmayacak.

EKLENEN BİLGİLER OTOMATİK DOLDURULACAK

Bu özellik, temelinde adres özelliğine benzerlik gösterecek. Kullanıcı, Google Chrome’daki bir tarihin üzerine basılı tuttuğunda, Google Takvim uygulamasına bir etkinlik ekleyebilecek. Takvime eklenen etkinlik ile ilgili bilgiler de yine otomatik olarak doldurulacak. Bu sayede kullanıcı deneyimi iyileştirilmiş olacak.

GOOGLE LENS ÖZELLİĞİ DAHA ETKİN BİR HALE GELECEK

Google, kullanıcıların görsel araması veya çeviri yapmalarını sağlayan Lens isimli hizmetini iOS’ta zaten sunuyor. Ancak Google Chrome’daki yeni özellik, bugüne kadarki deneyimlerden çok daha iyisini sunacak. Kullanıcı, Google Chrome’daki adres çubuğunda göreceği Google Lens simgesine dokunarak, hızlıca görsel arama veya metin çevirisi yapabilecek. 


Haber Kaynağı www.aykiri.com.tr

Haber Kaynağı ulusal24.com

Bir Cevap Yazın