Instagram’a Photoshop özelliği geliyor – Teknoloji

Instagram’a Photoshop özelliği geliyor – Teknoloji

Meta’nın popüler sosyal medya platformlarından biri olan Instagram, kullanıcılarına yeni bir özellik sunarak gündeme oturdu. Instagram üzerindeki mobil uygulamalara gelecek olan bu yeni özellik, popüler özellikleri bulup paylaşan Alessandro Paluzzi tarafından duyuruldu.

Bu yeni özelliğe göre kullanıcılar, fotoğraflardan istenmeyen nesneleri kolayca silebilecekler. Yapay zeka destekli bu düzenleme aracı, Instagram hikayeler bölümünde kullanıcıların fotoğraflarını düzenlerken büyük bir kolaylık sağlayacak. Artık kullanıcılar, fotoğraflarında yer alan arka plandaki veya fotoğraftaki istenmeyen nesneleri silme işlemini Instagram’ın kendi özelliği olarak gerçekleştirebilecekler.

Bugüne kadar bu tür düzenlemeleri yapmak için kullanıcılar farklı uygulamalara yönelmek zorunda kalırken, Instagram’ın bu özelliği sayesinde bu işlemi doğrudan uygulama içinden yapabilmek mümkün olacak.

Henüz detayları tam olarak açıklanmamış olan bu özelliğin nasıl kullanılacağı ve kullanıcıların karşısına ne şekilde çıkacağı merakla bekleniyor. Ekran görüntüsü olarak paylaşılan özellik, hikayeler bölümüne girildiğinde paylaşım yapılmak üzereyken, yukarada yer alan metin ekleme bölümünün yanına eklenerek kullanıcılara sunulacak.

Haber Kaynağı www.aykiri.com.tr

Haber Kaynağı ulusal24.com

Bir Cevap Yazın