iOS 17 tanıtıldı! iPhone’un yeni görünümü nasıl olacak? – Teknoloji

iOS 17 tanıtıldı! iPhone’un yeni görünümü nasıl olacak? – Teknoloji

Apple, bugün gerçekleştirdiği WWDC 2023 etkinliği kapsamında, iPhone’un kalbi olan iOS 17 sürümünü tanıttı. İşte yeni işletim sisteminin öne çıkan özellikleri…

Apple, iPhone işletim sisteminin yeni versiyonu olan iOS 17 sürümünü tanıttı. Birçok arayüz değişimi ve multitasking özelliğini barındıran işletim sisteminde Telefon, iMessage, AirDrop, Cüzdan ve Sağlık gibi stok uygulamalar da güncellendi.

MESAJLAR BÖLÜMÜNDE YENİLİK

Kişiler uygulaması için, iletişim bilgilerini kayan yazı benzeri görüntülere dönüştüren posterler adlı yeni bir özellik geliyor. Sesli mesaj için, arayanın bırakmış olduğu sesli mesajı yazıya çevirebilmenizi sağlayan yeni bir canlı transkripsiyon özelliği bulunuyor. Dilerseniz aramayı cevaplayabiliyorsunuz.

Mesajlar uygulamasında da artık sesli mesajlar transkribe edilebilecek yani yazıya dönüştürülebilecek.

VERİ PAYLAŞIMI KOLAYLAŞTI: NAMEDROP

NameDrop özelliğiyle yakındaki iPhone’ları birbirine yaklaştırarak telefon numarası ve e-posta adresleri paylaşılabilecek. Ayrıca AirDrop ile medya paylaşımı kolaylaştı, artık büyük boyutlu dosyaları internet bağlantısı yoluyla da paylaşılabilecek. 

İPHONE’LAR GÜNLÜĞE ÇEVRİLECEK

iOS 17 ile birlikte iPhone’lara eklenen Journal uygulaması kullanıcılar için bir nevi günlük işlevi görecek. Günlük aktivitelerinizi burada listeleyebileceksiniz, ayrıca uygulama yazmak isteyebileceğiniz şeylere göre size önerilerde de bulunacak. Güvenlik amacıyla yazdığınız her şey uçtan uca şifreleme teknolojisiyle korunacak.

STANDBY MODU TANITILDI

StandBy, ekranı tarih ve saatle birlikte bir durum ekranına dönüştüren yeni bir şarj modudur. Canlı Etkinliklerden, widget’lardan ve diğer uygulamalardan gelen bilgileri bu modda gösterebilirsiniz. StandBy modu telefonunuz yata modda şarj olurken otomatik olarak açılır.

Haber Kaynağı ulusal24.com

Bir Cevap Yazın