iPhone 15 serisinin batarya kapasitesiyle ilgili çarpıcı iddia! – Teknoloji

iPhone 15 serisinin batarya kapasitesiyle ilgili çarpıcı iddia! – Teknoloji

iPhone 15 hakkındaki haberler gündemdeki yerini koruyor. Eylül ayında tanıtılması beklenen iPhone 15 serisine dair son gelişmeler merak ediliyor. Bu bağlamda ortaya atılan bir iddia ise dikkatleri üzerine çekt; iPhone 15 serisinin önemli ölçüde daha büyük bataryalarla geleceği söyleniyor!

ITHome’a konuşan bir Foxconn çalışanının iddiasına göre,  iPhone 15 serisi genel olarak önemli ölçüde daha büyük pil kapasitelerine sahip olacak. İddiaya göre, iPhone 15’in bataryası %18 daha büyük olacakken, iPhone 15 Plus ve iPhone 15 Pro’nun bataryaları %14 daha büyük, iPhone 15 Pro Max’in bataryası ise %12 daha büyük olacak.

iPHONE 15 MODELLERİNİN BATARYA KAPASİTELERİ NE KADAR OLACAK?

iPhone 15 modellerinin batarya kapasitelerinin ise aşağıdaki gibi olacağı öne sürülüyor:

iPhone 15: 3,877mAh

iPhone 15 Plus: 4,912mAh

iPhone 15 Pro: 3,650mAh

iPhone 15 Pro Max: 4,852mAh

Eğer doğruysa, bu değişiklikler, iPhone 15 Plus’ın iPhone 15 Pro Max modeline karşı batarya kapasitesindeki üstünlüğünü daha da artıracağı, iPhone 15 Pro’nun ise serinin en küçük bataryaya sahip iPhone’u olarak kalacağı anlamına geliyor.

HENÜZ KANITLANMADI

Ancak iddia edilen kapasiteler, özellikle bu yılki iPhone modellerinin biraz daha kalınlaşarak daha büyük bataryalar için daha fazla iç alan sağlaması beklendiği gerçeği göz önüne alındığında makul görünüyor.

A16 ve A17 Bionic çiplerin verimlilik iyileştirmeleriyle birlikte, tüm iPhone serisinin bu yıl batarya ömründe iyileştirmelere sahip olması kuvvetle muhtemel görünüyor.


—-advertisement—

loading…

Haber Kaynağı www.aykiri.com.tr

Haber Kaynağı ulusal24.com

Bir Cevap Yazın