Mark Zuckerberg, Apple Vision Pro hakkında konuştu: “Bizim sunamadığımız bir şeyi sunmuyor” – Teknoloji

Mark Zuckerberg, Apple Vision Pro hakkında konuştu: “Bizim sunamadığımız bir şeyi sunmuyor” – Teknoloji

Apple’ın WWDC23 etkinliğinde tanıttığı yeni Vision Pro cihazı, birçok tartışmayı beraberinde getirdi. Bu tartışmalardan biri de Meta CEO’su Mark Zuckerberg’in fikirleri oldu. Zuckerberg, uzun süredir şirketini artırılmış gerçeklik başlıklarına odaklandırmış ve Apple’ın Vision Pro’sunu beğenmediğini belirtti.

Meta CEO’su Mark Zuckerberg, cihaz hakkında şu açıklamaları yaptı: “Apple sonunda başlığını duyurdu, bu yüzden biraz ondan bahsetmek istiyorum. Ne duyuracaklarını gerçekten merak ediyordum. Henüz görmemiş olsam da, incelemeye başladığımızda neler olduğunu ve insanların nasıl kullandığını daha iyi anlayacağız.”

“İlk olarak gördüklerimden anladığım kadarıyla, iyi haber şu ki, bizim ekiplerimizin düşünmediği veya keşfetmediği bir sihirli çözüm bulunmuyor. Onlar daha yüksek çözünürlüklü bir ekran tercih etmişler ve bununla birlikte birçok teknolojiyle birlikte 7 kat daha fazla maliyetli ve büyük bir enerji tüketimi gerektiriyor. Bu tasarım seçimini yapmışlar ve düşündükleri kullanım senaryoları için mantıklı olabilir.”

“Ancak benim düşünceme göre, sunumlarının gerçekten de şirketlerimizin vizyonu ve değerleri arasındaki farkı önemli bir şekilde ortaya koyduğunu düşünüyorum. Biz ürünlerimizi mümkün olduğunca erişilebilir ve uygun fiyatlı hale getirmek için inovasyonlar yapıyoruz ve bu, yaptığımız birçok şeyin temelinde yatıyor. Ve 10 milyonlarca Quest satmış durumdayız.”

“Daha da önemlisi, bizim metaverse için vizyonumuz ve varlığımız temel olarak sosyal bir temele dayanıyor. İnsanların yeni yollarla etkileşimde bulunmaları ve birbirlerine daha yakın hissetmeleriyle ilgili. Bizim cihazımız ayrıca aktif olmayı ve bir şeyler yapmayı teşvik ediyor. Oysa Apple’ın sunumlarında, her demoda bir kişinin tek başına bir koltukta oturduğu bir durum gördük.”

“Tabii ki, bilgisayarların geleceği açısından potansiyeli olabilir, ancak benim istediğim gelecek bu değil. Bizim yaklaşımımızda gerçekten felsefi bir fark var. Onların sunduğu ürün ve nasıl rekabet edeceklerini görmek beni olumlu bir şekilde daha da heyecanlandırdı. Yaptığımız şeyin bir anlamıve başarılı olacağına inanıyorum. Ancak bu yolculuğun eğlenceli olacağına da inanıyorum.”


—-advertisement—

loading…

Haber Kaynağı www.aykiri.com.tr

Haber Kaynağı ulusal24.com

Bir Cevap Yazın