MSI’ın Mercedes ile beraber geliştirdiği bilgisayar tanıtıldı – Teknoloji

MSI’ın Mercedes ile beraber geliştirdiği bilgisayar tanıtıldı – Teknoloji

MSI, günümüzün en güçlü dizüstü oyun bilgisayarlarından bazılarını üretiyor. Şirket, Computex 2023 etkinliğinde, Mercedes-AMG Motorsport ortaklığıyla üretilen yeni bir dizüstü oyun bilgisayarını duyurdu.

MSI Stealth 16 Mercedes-AMG Motorsport A13V, güçlü donanım özelliklerinin yanı sıra etkileyici bir tasarıma sahip olan 16 inçlik bir dizüstü bilgisayar olarak öne çıkıyor. MSI, dizüstü bilgisayarın “özel Mercedes-AMG Selenite Grisi renginde” magnezyum-alüminyum malzemeden yapıldığını belirtiyor. Bu malzeme, bilgisayarın ağırlığının 1,88 kg’a kadar düşmesine yardımcı oluyor.

Haberde belirtildiğine göre, dizüstü bilgisayarın OLED ekranı 3.840 x 2.400 çözünürlük sunuyor. Donanım kısmında ise 13. Nesil Intel Core i9-13900H işlemci ve 64 GB’a kadar RAM desteği bulunuyor. Dizüstü bilgisayar, NVIDIA GeForce RTX 4050, 4060 veya 4070 dizüstü bilgisayar GPU seçenekleriyle satışa sunulacak.

MSI dizüstü bilgisayarın diğer özellikleri arasında SteelSeries tarafından geliştirilen bir RGB klavye ve Dynaudio’nun altı hoparlörlü ses sistemi yer alıyor. CPU ve GPU, MSI’ın Cooler Boost 5 sistemi tarafından soğutuluyor. Bu sistem, iki fan ve beş ısı borusu kullanarak etkili bir soğutma sağlıyor.

Henüz piyasaya çıkış tarihi hakkında bilgi bulunmayan MSI Stealth 16 Mercedes-AMG Motorsport dizüstü bilgisayarının fiyatı da açıklanmış değil. Ancak, oldukça yüksek bir fiyat etiketiyle satışa sunulması bekleniyor.

Dizüstü bilgisayarın resmi web sitesinde, en azından bazı modellerin MSI ve Mercedes-AMG Motorsport logolarına sahip fare, fare altlığı, çanta, USB flash sürücü gibi dikkat çekici ekstralarla birlikte geleceği görülüyor. Bu ek ürünlerin, tüm dizüstü bilgisayar modelleriyle mi sunulacağı yoksa sadece belirli bir özel sürüm için mi geçerli olacağı henüz bilinmemektedir.


Haber Kaynağı www.aykiri.com.tr

Haber Kaynağı ulusal24.com

Bir Cevap Yazın