ChatGPT’nin uygulaması, Türkiye’deki kullanıcılar için açıldı – Teknoloji

ChatGPT’nin uygulaması, Türkiye’deki kullanıcılar için açıldı – Teknoloji

Şu anda sadece iOS kullanıcılarına yönelik olan bir uygulama, App Store üzerinden erişilebilir durumda.

Uygulamaya giriş yaptığınızda, tarayıcı sürümüne benzer bir arayüzle karşılaşıyorsunuz ve ekranın alt kısmında bulunan mesaj kutucuğu aracılığıyla komutlarınızı oluşturmaya başlayabiliyorsunuz. Türkçe dilinde ChatGPT’yi kullanmak için hesabınızla giriş yapmanız gerekiyor. Aynı zamanda, Apple’ın konuşma tanıma özelliğinden ve OpenAI’nın açık kaynak konuşma tanıma sistemi Whisper’dan yararlanarak sesli komutlar da verebiliyorsunuz.

Kullanıcıların ChatGPT’nin sohbet geçmişini kaydedip verdiğiniz yanıtları modeli eğitmek için kullanabileceğini unutmamak önemlidir. Eğer bu özellik aktifse, uygulama üzerinde gerçekleştirdiğiniz sohbetleri daha sonra masaüstü sürümünde de bulabilirsiniz. Sohbet geçmişi kaydetme özelliğini kapattığınızda ise veri paylaşımı sona erer.

Kullanıcılara ücretsiz olarak sunulan uygulamada, ChatGPT Plus adında bir uygulama içi satın alma seçeneği bulunmaktadır ve bu seçenek 20 dolarlık bir ücretle sunulmaktadır. OpenAI, ilerleyen dönemde ChatGPT’nin Android sürümünü de piyasaya sürmeyi planlamaktadır.


—-advertisement—

loading…

Haber Kaynağı www.aykiri.com.tr

Haber Kaynağı ulusal24.com

Bir Cevap Yazın