Yılın ilk çeyreğinde en çok satan akıllı telefonlar belli oldu – Teknoloji

Yılın ilk çeyreğinde en çok satan akıllı telefonlar belli oldu – Teknoloji

Apple, 2023 yılının ilk çeyreğinde açıklanan satın alma verilerine göre büyük bir başarı elde etti. İphone modelleri, listedeki ilk dört sırayı kaparak Apple’a büyük bir avantaj sağladı. Samsung ve Xiaomi cihazları ise sıralamada onları takip etti. En çok satan telefon ise iPhone 14 Pro Max olarak açıklandı.

Yıllardır lider marka olarak kendini kanıtlayan Apple, iPhone 14 Pro Max modeliyle dünya çapında en çok satılan telefon unvanını elde etti. iPhone 14 ailesinin daha uygun fiyatlı bir üyesi olan iPhone 14 Pro ise ikinci sırada yer aldı. Üçüncü ve dördüncü sıralarda ise iPhone 14 ve iPhone 13 modelleri yer aldı.

Samsung’un Galaxy S23 Ultra modeli dördüncü sırayı alırken, onu iPhone 14 Plus, Samsung Galaxy S23, iPhone 12, Samsung Galaxy S23 Plus, Galaxy Z Flip 4 ve üçüncü nesil iPhone SE takip etti.

Listenin on üçüncü sırasında ise Xiaomi 13 modeli yer aldı.

Daha önce yayınlanan bir başka raporda ise 2022 yılı boyunca en çok satan telefonun iPhone 13 olduğu belirtilmişti. Apple’ın bu başarıları, markanın güçlü konumunu ve kullanıcılar arasındaki popülerliğini bir kez daha gösteriyor.


—-advertisement—

loading…

Haber Kaynağı www.aykiri.com.tr

Haber Kaynağı ulusal24.com

Bir Cevap Yazın