Tesla Model Y Türkiye fiyatına bir zam daha geldi! – Teknoloji

Tesla Model Y Türkiye fiyatına bir zam daha geldi! – Teknoloji

Tesla, Nisan ayında Türkiye pazarına giriş yaptıktan sonra, önceden yapılan kur kaynaklı fiyat artışlarının ardından şimdi de KDV zammı uyguladı. Buna göre Tesla’nın Türkiye fiyatlarına yüzde 1,69 oranında KDV zammı getirildi.

4 Nisan’da Türkiye’de satışa sunulan Model Y aracının başlangıç fiyatı 1 milyon 563 bin TL idi. Model Y Long Range versiyonunun fiyatı 1 milyon 634 bin TL iken, Model Y Performance versiyonunun fiyatı 1 milyon 778 bin TL olarak belirlenmişti.

Kur artışlarının etkisiyle arkadan itişli ve standart menzilli Model Y’nin fiyatı zaman içinde 2 milyon 181 bin TL’ye yükselirken, çift motorlu dört çeker Model Y Long Range’in fiyatı da 2 milyon 277 bin TL’ye ulaşmıştı.

En üst seviye Model Y Performance versiyonunun fiyatı ise 2 milyon 561 bin TL olarak belirlenmişti.

Kur zammına ek olarak, geçtiğimiz hafta Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararı ile KDV oranı yüzde 18’den yüzde 20’ye yükseltildi.

KUR ZAMMINA KDV ZAMMI EKLENDİ

Kur artışlarının ardından Tesla, Türkiye’deki fiyatlarına yeni KDV oranlarını uyguladı ve fiyatlara bir KDV zammı daha getirdi.

KDV zammı sonrasında, standart menzilli Model Y’nin fiyatı 2 milyon 218 bin 500 TL’ye yükseldi.

Uzun menzilli Model Y Long Range’in fiyatı ise 38 bin 597 TL’lik zam ile birlikte 2 milyon 315 bin 826 TL’ye ulaştı.

En üst seviye Model Y Performance versiyonuna ise 43 bin 414 TL’lik bir KDV zammı yapıldı. KDV zammının ardından Model Y Performance versiyonunun fiyatı 2 milyon 604 bin 826 TL olarak belirlendi.


—-advertisement—

loading…

Haber Kaynağı www.aykiri.com.tr

Haber Kaynağı ulusal24.com

Bir Cevap Yazın