Twitter’dan içerik üreticilerine ‘abonelik’ özelliği: Aylık fiyatlar belli oldu – Teknoloji

Twitter’dan içerik üreticilerine ‘abonelik’ özelliği: Aylık fiyatlar belli oldu – Teknoloji

Twitter’ı satın aldığı günden bu yana platformda birçok köklü değişikliğe yol açan Elon Musk, bu kez içerik üreticilerini tatmin edecek bir yenilikle geldi. Musk, Twitter’da içerik üreticilerine abone olma özelliğinin yayınlandığını açıkladı.

Twitter’da içerik üreticileri için yayımlanan yeni “Abonelikler” özelliği ile kullanıcılar, istedikleri içerik üreticiye aylık ücret karşılığında abone olabilecek. İçerik üreticiler, sistem ile para kazanma imkânı elde edecek.

Musk, yaptığı açıklamada “Takipçilerinize uzun metinlerden saatler süren videolara kadar her türlü materyal için abonelik sunmak için başvurun! Ayarlardan “Para Kazanma” seçeneğine dokunmanız yeterli. İçerik oluşturucu aboneliklerini büyük bir hızla başlatıyoruz! Uzun formatlı metin, resimler veya video için çalışır” ifadelerini kullandı.

WebTekno’nun haberine göre içerik üreticilerine abone olan kullanıcılar, abone oldukları kişinin paylaştığı ‘abonelere özel’ içeriklere erişebilecek. Bu içeriklere yalnızca iOS ve Android cihazlardan erişim sağlanabilecek.

Abonelere özel içeriklerin yanı sıra kullanıcılar, abone oldukları kişinin paylaşımlarına bir yorum attığında özel bir rozet ile gözükecek. Kullanıcının adının altında mor renkli ‘Abone’ rozeti yer alacak.

Kullanıcılar, yalnızca abone oldukları içerik üreticilerinin içeriklerini görmek için de yeni bir sekmeye sahip olacak. Ana sayfada gözükecek “Abonelik Tweet’leri” adlı bu sekmede sadece abone olunan kişilerin paylaşımları gösterilecek.

Abone olunan kişiyle yaptığınız etkileşimler ise yalnızca kişiye abone olan diğer kullanıcılar tarafından görülebilecek.

ABONELİK ÜCRETİ NE KADAR?

İçerik üreticileri, abonelik ücretlerini kafasına göre belirleyemeyecek. Twitter, şu an için 2,99, 4,99 ve 9,99 dolarlık abonelik paketleri sunuyor. İçerik üreticileri, bu paketlerden herhangi birini seçebilecek.

Abonelikler’in Türkiye fiyatı hakkında ise henüz bir bilgi bulunmuyor. Fakat Elon Musk’ın abone olduğu “BillyM2k”nin abonelik ücreti aylık 69,99 TL olarak gösteriliyor.

Elde edilen gelirin %97’si doğrudan içerik üreticilerine aktarılacak. Gelir 50 bin doların üzerinde ise bu oran %80’e düşecek.

Abonelikler özelliği, Android ve iOS cihazlarda tüm dünyada kullanıma sunuldu. Web tarafı ise şu an için henüz yalnızca ABD’de destekleniyor.

Haber Kaynağı ulusal24.com

Bir Cevap Yazın