WhatsApp’a yeni özellikler geldi: Mesajlarınızı kilitleyebileceksiniz – Teknoloji

WhatsApp’a yeni özellikler geldi: Mesajlarınızı kilitleyebileceksiniz – Teknoloji

WhatsApp’ın resmi internet sitesinde yapılan duyuruda, kullanıcılara sunulan yeni özellikler tanıtıldı. En dikkat çekici yenilik, sohbet mesajlarının kilitleyebilme özelliği oldu. Bu özellik sayesinde kullanıcılar, istedikleri mesajları kilitleyebilir ve sadece Face ID veya Touch ID ile açabilirler. Gizlenen mesajlar, arşivlenen mesajlar gibi ayrı bir sekmede görüntülenebilecek.

Sohbet kilidi, yanlış bir şekilde birkaç kez girildiğinde, “tüm eski mesajların silinmesi” ile açılabilme özelliğine sahip olacak.

Bunun yanı sıra, artık daha detaylı anketler yapılabilecek. WhatsApp tarafından yapılan açıklamalara göre, anketler üç yeni seçenekle geliştirildi. İlk seçenekte, anket sorularına yalnızca tek bir yanıt verilmesi zorunlu tutulabilecek. Eğer bu seçenek aktif hale getirilirse, katılımcılar birden çok yanıt vermeleri mümkün olmayacak. Ayrıca, sohbetlerdeki arama bölümü, anketler için filtreleme seçeneği sunacak. Böylece, sohbeti taramadan direkt olarak anketi görmek mümkün olacak.

Anketler için bildirimler de aktif hale getirildi. Bu sayede anketi oluşturan kullanıcı, kaç kişinin ankete katıldığını anlık olarak takip edebilecek.

Bundan böyle, WhatsApp üzerinde iletmeye çalıştığınız bir mesajı açıklama yaparak iletebileceksiniz. Bu özellik, görseller ve belgeler için de kullanılabilecek.

WhatsApp, aslında yıllar öncesinde çoklu cihaz özelliğini kullanıma sunmuştu. Bu özellik artık dört cihaza kadar WhatsApp kullanımına olanak tanıyor.

Sohbeti tut özelliği, mesaj gönderenlere yeni bir süper güç sunacak. Sohbet içerisindeki mesajlar, her bir kullanıcının isteği doğrultusunda kaydedilebilecek. Mesajın size ait olduğu sürece, mesajın sohbette tutulup tutulmayacağını seçebileceksiniz.

Gönderdiğiniz bir mesajı sohbette tutmak isteyen kişi, bu durumla ilgili bir bildirim alacak ve isteği doğrultusunda bu imkana sahip olabilecek. Bu sayede, süreli mesajlar yalnızca sizin isteğiniz üzerine sohbette tutulacak ve süresi geçtiğinde otomatik olarak silinecek.

Kaydedilen mesajlar, “Tutulan Mesajlar” klasöründe görüntülenebilecek.

Haber Kaynağı ulusal24.com

Bir Cevap Yazın