Apple’ın daha uygun fiyatlı artırılmış gerçeklik cihazı geliştirdiği iddia edildi – Teknoloji

Apple’ın daha uygun fiyatlı artırılmış gerçeklik cihazı geliştirdiği iddia edildi – Teknoloji

Apple, uzun süredir beklenen sanal gerçeklik başlığını tanıttıktan sonra eleştirilerin hedefi olmuştu, çünkü başlangıç fiyatı oldukça yüksekti. Ancak şimdiye kadar yayılan bir iddiaya göre Apple, daha uygun fiyatlı bir alternatif üzerinde çalışıyor. Bu haber, dikkat çeken teknoloji editörü ve Apple haberleriyle bilinen Mark Gurman tarafından duyuruldu.

Gurman’a göre, Apple daha uygun fiyatlı bir cihaz üzerinde çalışmalarına devam ediyor. Genel olarak, cihazın yüksek fiyatını belirleyen unsurların kameralar ve sensörler olduğu biliniyor. Daha düşük bir fiyat etiketine ulaşmak için bu alanlarda bazı kısıtlamaların yapılması gerekeceği ifade ediliyor.

Apple Vision Pro, 12 kameraya ve 4K mikroLED AR ekrana sahip. Ancak eğer bu özellikler azaltılırsa, yani kamera sayısı düşürülür ve ekran farklı bir teknolojiyle değiştirilirse, cihazın fiyatının düşebileceği konuşuluyor.

Henüz bu tür bir cihazın geliştirilip geliştirilmediği bilinmiyor, ancak Gurman, en az 3 yıl içinde böyle bir başlığın piyasada olmayacağını belirtiyor. 


Haber Kaynağı www.aykiri.com.tr

Haber Kaynağı ulusal24.com

Bir Cevap Yazın