Bir geliştirici Unreal Engine 5 oyun motoru ile Dust 2’yi yeniden tasarladı! – Teknoloji

Bir geliştirici Unreal Engine 5 oyun motoru ile Dust 2’yi yeniden tasarladı! – Teknoloji

David Johnston’ın 2001 yılında Dust’ın ardından tasarladığı, Ortadoğu temalı, ve milyonlarca kez oynanmış, her bir karışı ezberlenmiş ve türlü taktikler için kullanılmış bomba imha haritası Dust 2, bir geliştiri tarafından yeniden tasarlandı.

Geliştirici, Unreal Engine 5 isimli oyun motoru ile oyunseverlerin CS:GO ve Counter Strike oyunlarındaki en bilinen Dust 2 temasına yeni bir görünüm kazandırdı. Oyuncunun haritanın belli bölümlerini görüntülediği esnada oyunun eski görünüme kıyasla büyük oranda grafik farkları göze çarptı.

Geliştiricinin paylaştığı görüntülerde gerçekliğin boyutunu dikkat çekerken, çok sayıda kullanıcıdan olumlu yönde yorum geldi.

İşte o görüntüler:

A solo developer has recreated CS:GO’s Dust2 map in Unreal Engine 5.#UE5 #gamedev #csgo pic.twitter.com/j06uZwij33


— Hitmarker | Gaming Jobs (@HitmarkerJobs) August 3, 2023

DUST 2 HARİTASI NEDİR?

“Dust 2,” popüler bir çok oyunculu birinci şahıs nişancı (FPS) oyunu olan Counter-Strike: Global Offensive (CS:GO) oyununun haritalarından biridir. CS:GO, Valve Corporation tarafından geliştirilen ve yayımlanan rekabetçi bir nişancı oyunudur.

Dust 2, çöl temasına sahip, iki takım arasındaki çatışmaları simüle eden bir haritadır. Bu harita, iki takım arasındaki stratejik savaşlara uygun bir tasarıma sahiptir. Oyunda teröristler ve antiteröristler olarak iki takım yer alır ve görevleri, belirlenen hedeflere ulaşmak veya rakip takımı etkisiz hale getirmektir.

Dust 2 haritası, oyuncuların taktiklerini, nişan alma yeteneklerini ve takım koordinasyonunu test etmeleri için popüler bir seçenektir. Oyunun geniş oyuncu kitlesi tarafından tercih edilen ve sıkça oynanan haritalarından biridir.

 

Haber Kaynağı ulusal24.com

Bir Cevap Yazın