Elon Musk, yeni şirketini duyurdu! – Teknoloji

Elon Musk, yeni şirketini duyurdu! – Teknoloji

Tesla ve SpaceX’in CEO’su Elon Musk, yeni bir yapay zeka şirketi olan xAI’yi kurduğunu duyurdu. xAI’nın amacı, “evrenin gerçek doğasını anlamak” olarak belirtildi.

xAI ekibi, Musk tarafından yönetilen bir ekip olarak tanıtıldı ve ekibin önceki çalışmalarının Tesla, SpaceX, DeepMind, OpenAI, Google Research, Microsoft Research ve Toronto Üniversitesi gibi önemli kuruluşlarda gerçekleştirildiği belirtildi. Açıklamada, ekibin yapay zeka alanında en yaygın kullanılan yöntemlere katkı sağladığı, yenilikçi analiz teknikleri geliştirdiği ve sektördeki önemli keşiflerin ortaya çıkmasına öncülük ettiği vurgulandı.

xAI, X Corp’tan ayrı bir şirket olmasına rağmen, misyonuna doğru ilerlemek için Twitter, Tesla ve diğer şirketlerle yakın bir iş birliği içinde olacağı belirtildi.

Elon Musk, mart ayında, ileri yapay zeka robotlarının geliştirilmesine ara verilmesi gerektiğini savunan bir açık mektuba imza atan binlerce kişi arasında yer almıştı. Musk ayrıca nisanda, Microsoft ve Google’ın geliştirdiği yapay zeka sohbet robotlarına meydan okumak amacıyla “TruthGPT” adını verdiği bir platformu duyurmuştu.


Haber Kaynağı www.aykiri.com.tr

Haber Kaynağı ulusal24.com

Bir Cevap Yazın