İşte Basit Ama Faydalı iOS 11 Özelliği! – Mobil – Ulusal24

İşte Basit Ama Faydalı iOS 11 Özelliği! – Mobil – Ulusal24

Çıktığı ilk günden bu yana hem getirdiği yeni özellikler hem de bazı sorunları nedeni ile teknoloji gündemini sık sık meşgul eden iOS 11’in yeni basit ancak çok işlevsel bir özelliği ortaya çıktı. Bakalım bu özellik nasıl çalışıyor.

iOS 11’den mesaj susturma özelliği!

Kabul etmek gerekirse daha önce WhatsApp ve Messenger gibi pek çok farklı mesajlaşma uygulaması “Uyarıları Susturma” özelliğini kullanıma sunmuştu. Ancak dahili şebeke mesajları üzerinde söz konusu özelliği kullanıma sunan ilk işletim sistemi iOS oldu.

Genellikle o yoğun ve stresli ortamdan kaçmak için kullandığımız başlıca yollardan bir tanesi olan “Uyarıları Susturma” özelliği basit olmasına rağmen son derece işlevsel. Zira iOS 11 işletim sistemi ile birlikte gerek bireysel gerek grup sohbetleri olsun bütün mesaj dizinleri için bildirimleri kapatmak mümkün. Yapılacak tek şey ise işlem yapmak istenen sohbet dizinini sola kaydırmak ve “Uyarıları Gizler” butonuna tıklamak.

Özellikle can sıkıcı reklam ya da operatör mesajları için birebir çözüm olacak olan bu özellik, tahminen Android’den önce ilk kez iOS kullanıcıları için sunuluyor. Bu nedenle de artık iOS kullanıcılarını istenmeyen kaynaklardan gönderilen mesajlar bir daha rahatsız edemeyecek. Bu özelliğin pek çok kullanıcı için ilaç gibi olacağını söylemek mümkün.

Haber Kaynağı ulusal24.com

Bir Cevap Yazın