Pixel 8 Pro’nun dikkat çeken yeni özellikleri ortaya çıktı – Teknoloji

Pixel 8 Pro’nun dikkat çeken yeni özellikleri ortaya çıktı – Teknoloji

Google’ın kendi markası altında bulunan telefon serisi Pixel, uzun süreli Android işletim sistemi desteği ile dikkat çekiyor. Ancak, Türkiye’de resmi olarak satışa sunulmayan bu telefonlar, dünya genelinde büyük bir ilgiyle karşılanıyor. Google, Pixel serisinin en son modeli olan Google Pixel 8 ve Pixel 8 Pro’yu tanıtmak için çalışmalarını sürdürüyor ve Pro modelinin bazı yeni özellikleri sızdırıldı.

Google Pixel 8 Pro, 6.7 inç QHD+ 120Hz ekran yenileme hızına sahip LTPO OLED ekranla geliyor. Cihazda güçlü bir performans sunmak için Tensor G3 işlemci kullanılacak ve 12 GB RAM ile birlikte 128 GB veya 256 GB olmak üzere iki depolama seçeneği sunulacak.

Ayrıca, telefonun 4.950 mAh kapasiteli bataryası 27W kablolu şarjı destekleyecek şekilde tasarlandı. Kullanıcının sağlığını önemseyen özelliklerden biri ise cihazda bulunan kızılötesi sıcaklık sensörü olacak. Bu sensör sayesinde kullanıcı, telefonu kullanarak ateşini ölçebilecek.

Arka kamerada ise 50 MP, 64 MP ve 48 MP üçlü kamera kurulumu yer alacak. Google Pixel 8’e dair daha önceki bilgiler de, cihazın yuvarlak bir gövde tasarımına sahip olacağı ve arka tarafta üç kamera ile flaş bölümünün bulunduğu oval bir alan tasarımına sahip olacağı yönünde.


Haber Kaynağı www.aykiri.com.tr

Haber Kaynağı ulusal24.com

Bir Cevap Yazın