PlayStation yeni çıkaracağı el konsolunu tanıttı! – Teknoloji

PlayStation yeni çıkaracağı el konsolunu tanıttı! – Teknoloji

Son dönemlerde el konsollarına olan ilgi sürekli artış göstermektedir ve birçok teknoloji şirketi yeni el konsolları piyasaya sürmektedir. Sony de bu şirketler arasına katılarak yeni bir el konsolunu tanıttı. Tanıtım, dün düzenlenen PlayStation Showcase 2023 etkinliği sırasında gerçekleşti. Sony’nin yeni el konsolu “PlayStation Project Q” adını taşıyor ve özellikle “DualSense” adlı özel oyun kumandasıyla dikkat çekiyor.

Etkinlikte sunulan bilgilere göre, Project Q, Wi-Fi bağlantısı aracılığıyla PlayStation 5’e bağlanabiliyor ve kullanıcıların el konsolu üzerinden PlayStation oyunlarını oynamalarını sağlıyor.

PlayStation CEO’su Jim Ryan, el konsolu hakkında şunları söyledi: “Yenilik bizim tutkumuzdur ve bu sadece hangi oyunları oynadığınız için değil, aynı zamanda nasıl oynadığınız için de geçerlidir. Bu yılın ilerleyen günlerinde, PS5’inizden Wi-Fi üzerinden herhangi bir oyunu yayımlamanızı sağlayacak bir cihazı piyasaya süreceğiz. Project Q, sekiz inçlik bir HD ekran ve DualSense kablosuz kumandanın tüm düğme ve özelliklerine sahip olacak. Yakın gelecekte daha fazla bilgi paylaşmak için sabırsızlanıyoruz.”

—-advertisement—

loading…

Haber Kaynağı www.aykiri.com.tr

Haber Kaynağı ulusal24.com

Bir Cevap Yazın