WhatsApp için telefon numarası vermek tarihe karışıyor: Kullanıcı adı özelliği geliyor – Teknoloji

WhatsApp için telefon numarası vermek tarihe karışıyor: Kullanıcı adı özelliği geliyor – Teknoloji

WhatsApp, kullanıcı deneyimini daha da geliştirmek amacıyla yeni bir özellik duyurdu. Artık kullanıcılar, hesaplarına bir kullanıcı adı belirleyebilecek ve bu kullanıcı adı aracılığıyla diğer kullanıcılarla iletişim kurabilecekler.

Bu yenilik, WhatsApp kullanıcılarına daha fazla gizlilik ve güvenlik sağlamayı hedefliyor. Artık numaralarını paylaşmak istemeyen kullanıcılar, tercih ettikleri bir kullanıcı adını profil bilgilerine ekleyebilecekler. Böylece, diğer kullanıcılarla iletişim kurmak için sadece kullanıcı adlarını paylaşmaları yeterli olacak.

Bu özellik sayesinde kişisel bilgilerin ifşa olma riski ortadan kalkacak, çünkü numara paylaşmak bazı durumlarda bu riski beraberinde getirebiliyor. Ayrıca, kullanıcı adları, iş veya ticari amaçlarla kullanılan hesapların daha profesyonel ve tanınabilir olmasına da yardımcı olacak.

WABetaInfo’nun haberine göre, bu özellik şu anda geliştirme aşamasında bulunuyor. Genel kullanıma sunulduğunda, kullanıcılar WhatsApp ayarlarındaki “Profil” sekmesine giderek kullanıcı adlarını belirleyebilecekler.

Kullanıcı adı belirleme özelliği, WhatsApp’ın rakibi Telegram’da da mevcut. Telegram kullanıcıları, belirledikleri kullanıcı adları sayesinde numara paylaşmadan diğer kullanıcılarla iletişim kurabiliyorlar. Ayrıca, Telegram’da kullanıcı adını arama kutusuna yazarak da hesaplara ulaşılabiliyor.

WhatsApp henüz kullanıcı adlarını beta kullanıcıları için yayınlamadı, ancak yakın bir zamanda Google Play Store veya iOS TestFlight üzerinden beta sürecinin başlaması bekleniyor. Beta süreci tamamlandığında, bu özellik tüm WhatsApp kullanıcılarına açılacak ve herkes kullanıcı adı belirleyebilecek.

Son dönemde birçok yenilik getiren WhatsApp, kısa bir süre önce mesaj düzenleme özelliğini kullanıcılara sunmuş ve sohbetlerin daha gizli saklanmasını sağlayan bir kilit işlevini kullanıma açmıştı. Ayrıca, Android uygulamasının arayüzünü güncelleyerek üst taraftaki sekme çubuğunu alt tarafa taşımıştı.

Haber Kaynağı ulusal24.com

Bir Cevap Yazın