Threads, 70 milyon kullanıcıya ulaştı! – Teknoloji

Threads, 70 milyon kullanıcıya ulaştı! – Teknoloji

Meta’nın CEO’su Mark Zuckerberg, Threads platformuna kayıt olan kullanıcı sayısına ilişkin son verileri paylaştı. Zuckerberg, Threads’in şu ana kadar 70 milyon kayıta ulaştığını ve beklentilerin üzerinde bir başarı elde ettiklerini ifade etti.

Threads’in hızlı kullanıcı artışında, kullanıcıların Instagram hesaplarıyla kolayca giriş yapabilmesinin etkili olduğu belirtildi.

THREADS, ÇARŞAMBA GÜNÜ KULLANIMA AÇILMIŞTI

Threads, Meta tarafından geçtiğimiz çarşamba günü kullanıma sunulmuştu. Twitter’a benzer bir arayüz sunan Threads, metin içeriklerini paylaşmak ve herkese açık sohbetlere katılmak için Instagram ekibi tarafından oluşturulmuş yeni bir uygulama olduğunu bildirmişti. Platformda karakter sınırının 500 olduğu ve bağlantılar, fotoğraflar ve 5 dakikaya kadar uzun videoların paylaşılabileceği kaydedilmişti.

Threads’in kullanıma açılmasının ardından Twitter, Meta’ya karşı yasal işlem başlatma tehdidinde bulunmuştu. Twitter’ın avukatı, Meta’nın Twitter’ın ticari sırlarını ve diğer fikri mülkiyetini kötüye kullandığını iddia etmişti. Ancak Meta’nın İletişim Direktörü, Threads’in mühendislik ekibinde hiçbir eski Twitter çalışanının olmadığını belirtmiş ve iddiaları reddetmişti.


Haber Kaynağı www.aykiri.com.tr

Haber Kaynağı ulusal24.com

Bir Cevap Yazın