VW Golf’ün tamamen elektrikli olarak üretileceği tarih belli oldu: Yola çıkacağı tarih resmen duyuruldu! – Teknoloji

VW Golf’ün tamamen elektrikli olarak üretileceği tarih belli oldu: Yola çıkacağı tarih resmen duyuruldu! – Teknoloji

Alman otomobil devi Volkswagen, popüler Golf modelinde önemli değişikliklere gideceğini duyurdu. Şirket, sekizinci nesil Golf modellerinin içten yanmalı motorlarıyla veda edeceğini açıkladı.

Volkswagen’in binek otomobil departmanının başkanı Thomas Schafer, dokuzuncu nesil Volkswagen Golf’ün tamamen elektrikli olacağını ve bu sayede bir dönüm noktası yaşanacağını belirtti.

TAMAMEN ELEKTRİKLİ GOLF, 2028’DE GELECEK

Şirket, dokuzuncu nesil Golf’ün 2028 yılında yollara çıkmasını planlıyor ve bu yeni nesilde içten yanmalı motorların tamamen sona ereceğini vurguladı. Ayrıca, tamamen elektrikli Golf modelleri arasında GTI ve R versiyonlarının da bulunacağı bilgisini verdi.

Tamamen elektrikli Golf, Volkswagen’in yeni SSP platformu üzerine inşa edilecek ve bu, otomobilin 800 volt elektrik mimarisi ve hızlı şarj gibi gelişmiş özelliklere sahip olmasını sağlayacak bir ilke imza atılacak. Ayrıca, otonom sürüş gibi ileri sürüş yardım sistemlerinin de bu araçta sunulabileceği ifade edildi. Elektrikli Golf, mevcut ID.3 ve yakın gelecekte tanıtılacak ID.2 modellerinin yanında Volkswagen’in elektrikli ürün yelpazesine katılacak.

Bu arada, mevcut Golf 8’in Avrupa Birliği’nin emisyon düzenlemelerine uyum sağlayacak şekilde güncelleneceği ve 2028’e kadar içten yanmalı motorla çalışan yeni bir Golf modelinin piyasada olacağı da belirtiliyor.


Haber Kaynağı www.aykiri.com.tr

Haber Kaynağı ulusal24.com

Bir Cevap Yazın