WhatsApp’a ‘ispiyonlama’ özelliği geliyor – Teknoloji

WhatsApp’a ‘ispiyonlama’ özelliği geliyor – Teknoloji

WhatsApp, grup yöneticilerine grupları daha etkili bir şekilde yönetmelerine yardımcı olacak yeni özellikler üzerinde çalışmaya devam ediyor. Android için hazırlanan 2.23.10.8 kodlu WhatsApp Beta güncellemesini yükleyenler, yeni bir özelliği keşfettiler.

Bu özellik, “Yönetici İncelemesi” adıyla geliyor ve grup üyeleri belirli mesajları grup yöneticisine rapor edebiliyor. Bu özellik etkinleştirildiğinde, grup yöneticisi şikayet edilen mesajı incelenmek üzere alacak ve uygun olmayan ya da grup kurallarını ihlal eden mesajları gruptaki herkesten silebilecek.

Bu özelliğin “Şikayet” adı altında grup ayarları bölümünde yer aldığı görüldü ve yalnızca grup yöneticileri tarafından etkinleştirilebilecek. Seçenek etkinleştirildikten sonra, grup yöneticileri gelen şikayetleri inceleyebilecek ve gereken işlemleri yapabilecek.

Bu özellik şu anda geliştirme aşamasında, ancak tamamlandığında tüm Android WhatsApp sürümlerindeki grup yöneticilerinin kullanımına sunulacak. Bu özellik sayesinde, WhatsApp kullanıcıları uygunsuz ya da kurallara aykırı mesajları grup içerisinde tespit ederek daha etkili bir şekilde yönetebilecekler.

Haber Kaynağı www.aykiri.com.tr

Haber Kaynağı ulusal24.com

Bir Cevap Yazın