WhatsApp’ta yeni dönem: Alışveriş özelliği geliyor – Teknoloji

WhatsApp’ta yeni dönem: Alışveriş özelliği geliyor – Teknoloji

Meta’nın dünyada en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, ‘Flows’ isimli yeni özelliğini test etmeye başladı. TechCrunch’ta yer alan habere göre, hem satıcılar hem de kullanıcılar Flows ile birçok alışveriş işlemini Whatsapp’tan çıkmadan gerçekleştirebilecek.

WhatsApp’ın Flows özelliği için oluşturduğu destek sayfasında yer alan bilgilere göre kullanıcılar bu işlemleri yapabilecek:

Randevu alma

Hesaplarına giriş yapma

İlgilendikleri bir ürünü özelleştirme

Form doldurma ve gönderme

Etkinliklere ve promosyonlara kaydolma

HARİCİ SİTELERE DUYULAN İHTİYAÇ ORTADAN KALKACAK

Paylaşılan fotoğrafta Zoomture isimli firma ile yapılan görüşmede, kullanıcının şirket üzerinden seyahat randevusu oluşturduğu görülüyor. Randevuda kullanacağı ulaşım aracındaki koltuk seçiminin bile WhatsApp’tan ayrılmadan yapılabildiği öne çıkıyor. Bir süredir alışveriş sektörü üzerine önemli çalışmalar yapan WhatsApp, Flows özelliği için kullanıcıların harici internet sitelerine duyduğu ihtiyacı ortadan kaldıracak gibi görünüyor.

Meta tarafından yapılan açıklamada, Brezilya’da banka Banco Pan, perakendeci MagaLu, Lenovo, Hindistan’da seyahat şirketi Redbus, banka SBI ve araba satış platformu Spinny gibi işletmelerle Flows’un test edildiği söylendi.

‘SOHBET İÇİNDE ZENGİN DENEYİMLER OLUŞTURMAYA ÇALIŞIYORUZ’

Meta’nın kurumsal mesajlaşmadan sorumlu başkan yardımcısı Nikila Srinivasan konu ile ilgili yaptığı açıklamada, ‘Alışveriş ve e-ticaret odaklanmak istediğimiz en büyük sektörlerden biri. Amaç, işletmelerin ve kişilerin sohbet başlığında çok daha fazlasını yapabilecekleri şekilde ticari mesajlaşmayı mümkün kılmaktır. Sohbet içinde zengin deneyimler oluşturmaya çalışıyoruz ve Flows’un devreye girdiği yer burası’ ifadelerine yer verdi.


Haber Kaynağı www.aykiri.com.tr

Haber Kaynağı ulusal24.com

Bir Cevap Yazın