Drone İle Teslimat Ağı Geliştirildi! – Drone – Ulusal24

Drone İle Teslimat Ağı Geliştirildi! – Drone – Ulusal24

Drone ile ürün teslimatı sektörünün öncüsü olan Amazon başta olmak üzere pek çok firma için test sürecini sonlandırarak bu hizmeti standart hale getirmeye başlarken ünlü lojistik firması MatterNet, bu hususta son derece başarılı bir çalışmaya imza atmış durumda.

Sağlık kurumlarına oldukça kolay bir şekilde paket taşıyabilmek adına İsviçre’de otonom bir drone ağı kurmuş olan firma, önümüzdeki ay faaliyete geçireceği bu sistem ile tıbbi ürünlerin hastanelere sadece 30 dakika içerisinde teslim edilebileceğini ifade ediyor.

Batarya değişimi otomatik şekilde yapılıyor!

Hazırlanan paketler ürünün gönderileceği konumun bağlantısının yer aldığı QR kod okutulduktan sonra istasyona yerleştiriliyor ve bu aşama sonrasında da sistem paketi cihaza yerleştirerek ürünün teslimatını yapmak için harekete geçiyor. Oldukça kısa bir süre içinde varış noktasına ulaşan drone, aynı şekilde ürünü bu istasyona bırakıyor.

2 metrekarelik bir alan üzerine kurulmuş olan ve son derece yenilikçi bir posta kutusu görünümünde olan bu istasyonlar drone’ların pilini otomatik bir şekilde değiştiriyor ve ardından şarj ediyor. Bu şekilde kullanıcının yapması gereken tek şey paketleri sisteme tanıtmak ve yerleştirmek oluyor.

MatterNet, diğer lojistik firmalarına bu teknolojiyi tedarik edebileceğini ifade ediyor. Ayrıca bu teknolojinin İsviçre’de daha fazla şehre yayıldıktan sonra İngiltere ve ABD gibi ülkelere yayılacağı da belirtiliyor.

Haber Kaynağı ulusal24.com

Bir Cevap Yazın