Facebook Uygulaması İçin WhatsApp Tuşu Geliyor! – Gündem – Ulusal24

Facebook Uygulaması İçin WhatsApp Tuşu Geliyor! – Gündem – Ulusal24

Facebook, bünyesinde yer alan mesajlaşma platformu WhatsApp için yine oldukça önemli bir hamle üzerinde çalışıyor gibi görünüyor. Firma, Facebook ana uygulaması içine WhatsApp özel tuşu ekleyerek yine yepyeni planlar peşinde.

Facebook WhatsApp tuşu için şu anda testler yapıyor!

Her zaman olduğu gibi şimdi de bu test sınırlı sayıdaki kullanıcılar ile yapılırken şu an için WhatsApp özel tuşu yalnızca Android için Facebook uygulamasında görülüyor. Kısa yol vazifesi üstlenmiş olan bu tuş ile Facebook uygulamasını terk etmeden direkt olarak WhatsApp uygulamasını açmak mümkün hale geliyor. Firmanın bu tuşa daha fazla görev verip vermeyeceği ise şu an için merak konusu.

Eğer sizler de bu kontrol grubu içine dahil edildiyseniz sağ üst kısımda yer alan profil fotoğrafınızın altındaki menüde söz konusu tuşu görmeniz mümkün. iOS için Facebook uygulamasında da bu tuşun denemeleri yakın zaman içinde yapılacak gibi görünüyor.

Facebook daha önce de böyle bir girişimde bulunmuştu!

Facebook çatısı altında yer alan servisleri uygulamasına ilk defa dahil etmiyor. Bu ayın başında firmanın Instagram için bir kısa yol ekleme denemesi yaptığı da gözlerden kaçmamıştı. 2015 yılında da Facebook uygulaması içine kullanıcıların kişilerine metin ve fotoğraf gönderebileceği bir WhatsApp ile gönder tuşu eklenmişti ancak söz konusu özellik resmi uygulamaya hiçbir zaman eklenmedi. Bakalım WhatsApp tuşu için bu durum resmileşecek mi ve en önemlisi de kullanıcılar bu yenilikten memnun kalacak mı?

Haber Kaynağı ulusal24.com

Bir Cevap Yazın