WhatsApp’a yeni özellik: QR ile mesaj taşıma geliyor – Teknoloji

WhatsApp’a yeni özellik: QR ile mesaj taşıma geliyor – Teknoloji

WhatsApp, kullanıcılarının işlerini daha da kolaylaştıracak yeni bir özellikle geliyor. Yolda olan özelliği sayesinde artık QR kod kullanarak mesajlarınızı taşıyabileceksiniz, böylelikle yedekleme yapmanıza gerek kalmayacak.

Bu yenilikle birlikte kullanıcılar, aynı işletim sistemi üzerinde QR kod kullanarak mesajlarını yeni bir cihaza taşıyabilecekler. Örneğin, eğer iPhone kullanıyorsanız ve yeni bir iPhone’a geçiş yapacaksanız, bu özellikten faydalanabileceksiniz. Aynı durum Android kullanıcıları için de geçerli olacak.

Ancak, yeni özellik sadece aynı işletim sistemi arasında transferi mümkün kılıyor. Yani şu an için iOS’tan Android’e ya da Android’den iOS’a mesaj taşıma işlemi gerçekleştirmek mümkün olmayacak. İlerleyen dönemde özelliğin geliştirilerek bu tür aktarımların yapılabilmesi de mümkün olabilir, ancak şu anki sunulan ilk sürümde bu seçenek mevcut değil.

Ne zaman bu özelliğin kullanıma sunulacağı henüz bilinmemekle birlikte, beta aşamasındaki kullanıcılara dağıtılmaya başlandığı biliniyor.


Haber Kaynağı www.aykiri.com.tr

Haber Kaynağı ulusal24.com

Bir Cevap Yazın