WhatsApp için video tarafında yeni bir dönem yolda! – Teknoloji

WhatsApp için video tarafında yeni bir dönem yolda! – Teknoloji

WhatsApp, günlük olarak farklı özellikler sunma çalışmalarına devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde HD fotoğraf özelliğini tanıtan WhatsApp, şimdi de popüler platform için HD video gönderme seçeneğini getirmeye hazırlanıyor. WABetaInfo tarafından ortaya çıkarılan bilgilere göre, bu özellik fotoğraflar için 4096×2692 piksel çözünürlüğünü destekleyecek.

WhatsApp, yüksek kalitede fotoğraf göndermek için sıkıştırma işlemi uygulayarak HD özelliğini sunuyor. Aynı yaklaşımı video gönderme tarafında da kullanmaya hazırlanıyor. Beta sürümünde ortaya çıkan bilgilere göre, kullanıcılara SD ve HD seçenekleri sunulacak. SD seçeneği, 416×880 piksel çözünürlük sunarken, HD seçeneği ise 608×1296 piksel çözünürlük sunacak.

Bu özelliğin hem iOS hem de Android kullanıcıları için kullanıma sunulması planlanıyor. WhatsApp, kullanıcı deneyimini geliştirmek ve iletişim kalitesini artırmak için bu tür özellikleri sürekli olarak güncellemeye devam ediyor. Kullanıcılar, yakın gelecekte HD video gönderme seçeneğini kullanarak daha yüksek kalitede videolar paylaşabilecekler.


—-advertisement—

loading…

Haber Kaynağı www.aykiri.com.tr

Haber Kaynağı ulusal24.com

Bir Cevap Yazın